Dermapen

DERMAPEN i MESOBOOST

DERMAPEN to nowoczesne urządzenie, które za pomocą automatycznie pulsujących 11 igieł, każda wprowadza substancje czynne stosowane w mezoterapii na określoną głębokość w skórze. W salonie proponujemy kosmetyki marki Mesoboost.

MESOBOOST 

Mezoterapia z 3% potrójnym kwasem hialuronowym mesoboost tHA podnosi poziom nawilżenia skóry, poprawia jej elastyczność, niweluje zmarszczki.

Mezoterapia z 1,5% potrójnym kwasem hialuronowym, askorbinowym i gukonolaktonem mesoboost haC. Witamina C wspomaga proces syntezy kolagenu dzięki czemu wpływa na jędrność skóry, kwas askorbinowy hamuje tworzenie barwnika w skórze i rozjaśnia przebarwienia, glukonolakton wygładza skórę, zwęża pory.

Wskazania:

poprawa jakości skóry zwiotczałej i z utratą elastyczności spłycenie drobnych zmarszczek twarzy, szyi zmarszczki dekoltu i inne drobne na dużych powierzchniach ciała

odmładzanie dłoni rozstępy we wszystkich okolicach ciała i niezależnie od tego jak długo je masz blizny potrądzikowe blizny

pooparzeniowe blizny pooperacyjne blizny przerosłe i keloidy

Efekty: widoczne spłycenie zmarszczek,

pogrubienie skóry i wzrost elastyczności i sprężystości,

naturalna stymulacja produkcji kolagenu,

zmniejszenie porów w skórze, znaczące zmniejszenie blizn po trądziku,

zmniejszenie blizn oparzeniowych,

Zabiegi Dermapenem można łączyć: jednocześnie można wykonać zabieg na wielu okolicach ciała!

Zabieg Dermapenem można wykonać praktycznie w każdej okolicy ciała! Także tam gdzie skóra jest bardzo cienka: wewnętrzna ramion czy grzbiety dłoni. Zabieg można wykonać niezależnie od twojego typu karnacji: także ciemne karnacje!

Przeciwwskazania:

choroby nowotworowe skóry ciąża i karmienie piersią,

miejscowe stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne)- aktywna opryszczka lub aktywny trądzik ze zmianami zapalnymi wymaga najpierw leczenia dermatologicznego, które oczywiście także oferuję w gabinecie.

Sposób działania dermapenu:

Głębokość na jaką nakłuwana jest skóra jest regulowana przez lekarza wykonującego zabieg w zależności od obszaru i wskazań do zabiegu. Można ustalić głębokość 0,5 milimetra dla okolic delikatnej skóry np. pod oczami, można równie precyzyjnie nakłuwać skórę na głębokość 2,5 milimetra w obszarach blizn i rozstępów. Głębokość nakłuć pozwala precyzyjnie ustalić jaką warstwę skóry poddajemy terapii Skóra jest nakłuwana z częstością do 90 Hz. Na sekundę wytwarzane jest do 1000 mikronakłuć.

Znieczulenie:

Znieczulenie kremem EMLA jest konieczne. Dzięki precyzji i szybkości z jaką Dermapen wykonuje mikronakłucia, a także dzięki znieczuleniu skóry kremem EMLA przed zabiegiem dyskomfort jest minimalny. Jak przebiega zabieg: Skóra przed zabiegiem jest znieczulana kremem EMLA i to trwa od 10-ciu do 30 minut. Sam zabieg trwa w zależności od obszaru 10-20 minut. Każdorazowo zabieg jest wykonywany przy użyciu sterylnej jednorazowej głowicy z 11 bardzo cienkimi igłami wykonanymi ze stali chirurgicznej.

Częstotliwość zabiegów: Optymalne efekty po serii zabiegów :po pierwszym zabiegu następny za 2 tygodnie, następnie 2 zabiegi co miesiąc. Zalecenia pozabiegowe: indywidualnie, czas regeneracji jest bardzo krótki a powrót do normalnej aktywności natychmiastowy.

Mechanizm działania w skórze: stymulacja produkcji kolagenu i elastyny stymulacja fibroblastów przez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego, poprawa gęstości i elastyczności skóry, mikro-nakłucia w skórze stymulują naturalne zdolności autoodnowy skóry i indukcji remodelingu tkanek. Więcej wiadomości o mechanizmie działania mikronakłuwania Dermapenem Generalna zasada działania jest bardzo prosta: kontrolowane mikronakłucia wywołują kontrolowane mikrouszkodzenia a te stymulują kolagen. Ten sposób postępowania jest stary i sprawdzony. W 1905 roku dr. Kromayer otworzył drzwi do dermabrazji jaka znamy obecnie. Dermapen to szczytowe i perfekcyjne rozwinięcie tej techniki. Pierwszy etap działania rozpoczyna się zaraz po zabiegu wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej. Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy. Ostatnia faza mechanizmu działania Demapen’u skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Dermapen wykorzystuje i pobudza naturalne mechanizmy i zdolność skóry do odnowy i remodelingu.