1. KARBIOKSYTERAPIA
Karboksyterapia, czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla, cieszy się znaczącym uznaniem lekarzy i kosmetologów na całym świecie. Wynika to w dużej mierze z wyjątkowej rentowności zabiegów przy zachowaniu wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa.
Odpowiednio przeprowadzony zabieg karboksyterapii pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów, a tym samym umożliwia pozyskanie stałego grona klientów.
Wprowadzając zabieg karboksyterapii do gabinetu należy w szczególności zwrócić uwagę na skuteczność oraz koszty eksploatacyjne.
Kluczowymi czynnikami pozwalającymi na uzyskanie odpowiednich efektów jest zastosowanie podgrzanego gazu medycznego i podawanie go w tkanki pod odpowiednim ciśnieniem zgodnie międzynarodowymi procedurami.
Mechanizmy odpowiedzialne za skuteczności
Podanie medycznego dwutlenku węgla powoduje lokalny wzrost stężenia tego gazu w tkankach, co jest dla organizmu sytuacją mocno niepokojącą. Zgodnie z efektem Bohra, naturalne stężenie CO2 w tkankach regulowane jest przepływem krwi, a jakikolwiek wzrost stężenia jest szybko kompensowany.
Z punktu widzenia fizjologii, tkanka w której występuje zwiększone stężenie dwutlenku węgla jest obszarem niedotlenionym, dlatego natychmiastowo rozszerzają się naczynia krwionośne i zostaje uwolniona duża ilość tlenu. Jest to również silny bodziec do rozpoczęcia procesów naprawczych – opierających się w szczególności na uwolnieniu znaczących ilości czynników wzrostów, w tym VEGF, czyli czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego, który zapoczątkowuje angiogenezę – tworzenie się sieci nowych naczyń krwionośnych. Zachodzące procesy prowadzą do trwałego zwiększenia odżywienia tkanek co zauważane jest w szczególności w likwidacji wiotkości, wypadaniu włosów, kwestiach naczyniowych, cieniach pod oczami, cellulicie obrzękowym czy trudno usuwalnej, lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej.
Taką skuteczność osiągniemy każdym urządzeniem do karboksyterapii pozwalającym na iniekcję podgrzanego medycznego CO2, jednak nie jest to jedyny czynnik wpływający na efektywność terapii.
W celu likwidacji lokalnej tkanki tłuszczowej (np. na podbródku, ramionach, brzuchu), cellulitu, rozstępów czy blizn, niezwykle istotne jest zachowanie odpowiednich parametrów ciśnienia oraz przepływu gazu. Ustawienie właściwych parametrów pozwala na dokładną penetrację tkanek, wywołanie urazu ciśnieniowego i właściwe działanie terapeutyczne dokładnie w miejscu gdzie jest wymagane.
Wysoka dochodowość
Doświadczenie wielu specjalistów wykonujący na co dzień karbokysterapię wykazuje, że jeśli zapewnimy odpowiednią skuteczność i jakość zabiegów, to w bardzo szybkim czasie jesteśmy w stanie pozyskać grono stałych zadowolonych klientów, którzy zachwyceni efektami polecają usługi swoim znajomym.
Biorąc po uwagę powyższe fakty, decydując się na urządzenie do karboksyterapii w rzeczywistości nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną. Nierzadko, początkowo niższa cena zakupu już po kilku miesiącach może szybko zostać zniwelowana przez wysokie koszty eksploatacyjne.
Kluczowym elementem pozostaje więc skuteczność zabiegów, gwarantowana przez sprawdzony medyczny sprzęt, wybierany przez najwyższej klasy profesjonalistów.