LASEROWE USUWANIE MAKIJAŻU I TATUAŻU

NAJNOWSZA I NAJSKUTECZNIEJSZA TECHNOLOGIA BEZINWAZYJNEGO USUWANIA TKANKI TŁUSZCZOWEJ.

 Naukowe podstawy kriolipolizy zostały odkryte w 2008 r. przez dermatologów: dr. med. Dietera Mansteina oraz dr med. R. Roxa Andersona z the Wellman Center for Photomedicine at Massachusetts General Hospital in Boston, filia harwardzkiej Szkoły Medycznej. Udowodnili oni, że w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki je otaczające. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy. W rezultacie ich badania wykazały, że kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może prowadzić do utraty podskórnego tłuszczu bez uszkadzania skóry. Dzięki temu odkryciu opracowano i opatentowano technologię leżącą u podstaw nieinwazyjnego zabiegu kriolipolizy. Kriolipoliza to metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy).Wynikiem zabiegu ma być redukcja tkanki tłuszczowej. Ochłodzone komórki tłuszczowe przechodzą „kontrolowaną śmierć” i stopniowo eliminowane są z organizmu, za sprawą normalnych procesów metabolicznych organizmu, zbliżonych do eliminacji tłuszczu z żywności w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje.

Jak to działa?

Przed zabiegiem

W trakcie zabiegu:

Poprzez zassanie i zmrożenie fałdu tkanki tłuszczowej wprowadzamy do niej zimno w sposób selektywny i kontrolowany w celu uzyskania przez określony czas temperatury poniżej 10°C na poziomie komórek tłuszczowych.

Po zabiegu

1-2 dzień – początek procesu zapalnego. Pod wpływem niskiej temperatury, lipidy wypełniające komórki tłuszczowe ze stanu ciekłego, przechodzą w stały – ulegają krystalizacji, a zjawisku temu towarzyszy wzrost objętości komórki. Gdy błona komórki ulegnie uszkodzeniu w komórce ustają procesy życiowe.

2-7 dzień – intensywnie rozwija się zapalenie tkanki podskórnej Maksimum procesu zapalnego następuje ok. 15 dni po zabiegu , gdy komórki tłuszczowe są otoczone przez limfocyty, histiocyty i inne komórki jednojądrzaste. W tym czasie komórki tłuszczowe rozpoczynają już proces stopniowej redukcji wielkości. W okresie 15 do 30 dni po zabiegu ustępuje zapalenie, po którym zachodzi proces fagocytozy: makrofagi zaczynają otaczać i pochłaniać apoptozowe komórki tłuszczowe w celu ich stopniowej eliminacji z organizmu. W rezultacie dochodzi do zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej.

Reasumując: naturalną odpowiedzią organizmu na chłodzenie jest powstanie stanu zapalnego, w jego trakcie dochodzi do oczyszczenia z uszkodzonych martwych komórek. Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega dwuetapowo: • bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopniowym uwalnianiem lipidów • pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę.

Dla kogo kriolipoliza ? Kriolpol rewelacyjnie modeluje sylwetkę. Tę metodę szczególnie poleca się osobom, które mimo aktywnego trybu życia nie mogą sobie poradzić z wałeczkami tłuszczu na brzuchu, udach czy biodrach. Zabieg jest najczęściej stosowany w czterech obszarach: na brzuchu, plecach (boczkach) i tzw. bryczesach, czyli dolnej partii bioder , górnej partii ud i ramionach. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że nie jest to metoda do walki z otyłością.

Przeciwwskazania do zabiegu:

• choroby nerek, serca i wątroby

• ciąża, menstruacja • miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry, choroby skóry, nowotwory

• miejscowe zaburzenia krążenia, nadwrażliwość na zimno

• zabiegu nie należy przeprowadzać w połączeniu z innymi metodami stymulacji zimnem

• choroba Raynauda (napadowy skurcz tętnic w obrębie rąk, rzadziej stóp)

• ostra pokrzywka pod wpływem zimna